X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ochrona Prawna Firmy - nowy produkt D.A.S. na polskim rynku ubezpieczeń

2010-11-19 08:32 piątek
D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej wprowadziło do swojej oferty nowy produkt - polisę ubezpieczeniową „Ochrona Prawna Firmy”. Do jego zalet należy m.in. skuteczna możliwość ochrony własnych interesów, mniejsze ryzyko ponoszenia wydatków związanych z prowadzeniem sporów prawnych, oszczędność czasu i poczucie bezpieczeństwa.

Prowadząc firmę przedsiębiorcy regularnie borykają się z różnego rodzaju problemami prawnymi. Zazwyczaj, nie mając zatrudnionego na stałe prawnika, starają się rozwiązywać takie sprawy samodzielnie, aby uniknąć kosztów doraźnej pomocy kancelarii prawnej. Wymaga to zaangażowania czasu i wysiłku niezbędnych do zdobycia wiedzy z zakresu prawa, a dodatkowo obarczone jest wysokim ryzykiem niepowodzenia. Właściciele małych i średnich firm, które na stałe nie współpracują z prawnikami, często kontaktują się z radcami prawnymi dopiero w chwili, kiedy trzeba przygotować pozew do sądu. Specjalnie z myślą o nich, a także o przedstawicielach wolnych zawodów oraz rolnikach, powstało ubezpieczenie „Ochrona Prawna Firmy”.

Oferowany przez D.A.S. nowy produkt ubezpieczeniowy, w zamian za niewysoką składkę miesięczną, zapewnia telefoniczną asystę wykwalifikowanego prawnika już od momentu pojawienia się problemu prawnego, a w razie potrzeby, jak każde ubezpieczenie majątkowe, gwarantuje środki finansowe na  pokrycie kosztów i wydatków prawnych z tytułu dochodzenia swoich praw albo ich obrony przed sądem cywilnym lub karnym. Jeśli sprawy nie można rozwiązać polubownie, wtedy polisa D.A.S. zapewnia nie tylko pokrycie kosztów wytoczenia powództwa, kosztów opinii biegłych sądowych, honorarium adwokata (lub radcy prawnego) za reprezentowanie przedsiębiorcy, ale także zapłatę kosztów procesu sądowego w sytuacji przegrania sprawy przed sądem - w całości lub częściowo. Warto pamiętać, że w Polsce osoba, która wygrała proces, często nie może odzyskać wszystkich kosztów poniesionych w związku z wynagrodzeniem adwokata lub radcy prawego.

Kogo obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczeniem objęci są właściciel i współwłaściciele firmy, a także członkowie zarządu uprawnieni do jej reprezentacji, jeżeli sprawa objęta ubezpieczeniem wystąpiła w związku z wykonywaniem obowiązków na rzecz firmy. Ponadto ochronie podlegają pracownicy przedsiębiorstwa, jeżeli wypadek ubezpieczeniowy wystąpił w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

Informacja prasowa D.A.S. z dnia 16.11.2010 r.
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
  • 2017-04-10 10:32 poniedziałek ~pafko | [+] odpowiedz
    Na początku podchodziłem do usługi dość nieufnie, ochrona prawna w Polsce? To się naprawdę przyda? Dowcip polega na tym, że nawet nie wiadomo kiedy a dzwonisz do opiekuna i prosisz o wsparcie:) Najważ... czytaj dalej »
  • 2015-03-18 15:06 środa ~Krzysztof | [+] odpowiedz
    Ja mam ubezpieczenie ochrony prawnej pojazdu w DAS od 3 lat. Dzięki ich usługom nie musiałem płacić 2 mandatów i pomogli przy wysokości odszkodowania za szkodę w moim aucie. W sumie zaoszczędziłem tyl... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.