X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ochrona Prawna czyli Twój osobisty Adwokat

2011-04-21 09:07 czwartek

Inwalida po wypadku

20-letni Adam K. jechał z kolegami na wycieczkę autokarem, kiedy podróż została przerwana przez wypadek. Ich pojazd zderzył się z ciężarową lawetą. Zginęło kilka osób, on sam został inwalidą do końca życia. Ustalenie przyczyn wypadku jest utrudnione, bowiem kierowca autokaru poniósł śmierć na miejscu. Z dochodzenia policyjnego wynika, że to on najprawdopodobniej ponosi winę za wypadek. Tuż przed zderzeniem nie zachował należytej ostrożności wyprzedzając inny pojazd. Chłopak stara się uzyskać zadośćuczynienie za koszty leczenia i dożywotnią rentę. Czy Adam K. gdyby posiadał ubezpieczenie Ochrony Prawnej mógłby liczyć na pomoc w dochodzeniu swoich roszczeń od biura podróży, które było organizatorem tej feralnej wyprawy?

Co to jest ubezpieczenie OP?

To ubezpieczenie chroniące przed ryzykiem ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem sporów prawnych i umożliwiające obronę interesów prawnych Ubezpieczonych poprzez refundację przez Ubezpieczyciela kosztów z tą obroną związanych. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej nie pomoże bowiem, kiedy Ubezpieczony sam poniesie szkodę, której zadośćuczynienia domaga się od strony przeciwnej. W takim przypadku potrzebuje on dalszej pomocy w dochodzeniu odszkodowania na drodze pozasądowej bądź w razie konieczności na drodze sądowej. Taką pomoc otrzyma właśnie dzięki ubezpieczeniu OP. Należy zatem podkreślić, że ubezpieczenie Ochrony Prawnej oraz ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej wzajemnie się uzupełniają, i że jedno nie zastąpi drugiego. Tam gdzie kończą się zobowiązania ubezpieczyciela OC, zaczynają się obowiązki ubezpieczyciela OP.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza integralna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia granica ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.