X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ochrona Prawna czyli Twój osobisty Adwokat

2011-04-21 09:07 czwartek

OCHRONA PRAWNA

Czy wiesz, że....

...Towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące OP w dzisiejszym znaczeniu istnieją od roku 1905. Pierwsze rozpoczęło działalność w Nantes we Francji. Jego celem było ubezpieczenie wszystkich sporów prawnych, które obywatel mógł prowadzić. Wkrótce Towarzystwo doświadczyło bolesnej prawdy, że ubezpieczenie OP może dać ekonomiczny sukces wtedy, gdy ochrona ubezpieczeniowa zostanie ograniczona do konkretnych, dokładnie zdefiniowanych zakresów prawniczych.

...założone w 1910 niemieckie Towarzystwo z Gelsenkirchen, specjalizujące się w dochodzeniu odszkodowań w imieniu właścicieli gruntów z tytułu szkód górniczych prosperowało bardzo dobrze. Towarzystwo o podobnym charakterze powstało w Bytomiu na Górnym Śląsku. W 1917 w Le Mans we Francji oraz w latach 1925-1926 w Szwajcarii zostały założone kolejne dobrze rozwijające się towarzystwa, oferujące ubezpieczenia OP. Weszły na rynek w latach 1928 i 1936 i również zajmowały się początkowo jedynie ryzykami komunikacyjnymi.

...dla rozwoju ubezpieczenia OP w Niemczech korzystnym było, że ubezpieczony już na początku sporu prawnego mógł sam wybrać sobie adwokata i zlecić mu reprezentację. Z kolei w pozostałej części Europy, dochodzenie odszkodowania w imieniu ubezpieczonego brał często na siebie ubezpieczyciel, próbując rozstrzygnąć spór poza sądem oraz bez włączania adwokata. Zwłaszcza rygorystyczne stosowanie zasady wolnego wyboru adwokata prowadziło do tego, że niemieccy ubezpieczyciele OP rozwijali się szybciej niż Towarzystwa specjalizujące się w innych grupach, oraz że 64 procent składki ubezpieczeniowej zebranej w Europie Zachodniej z ubezpieczenia OP, wynoszącej w przeliczeniu 3,9 mld euro, przypada na Niemcy (dane z roku 1998).

...w roku 2002 wpływy ze składek wszystkich ubezpieczycieli ochrony prawnej wyniosły ok. 2,7 mld euro, składka łączna niemieckich ubezpieczycieli w grupie OC komunikacyjnego równała się 13,6 mld euro, a składka łączna ubezpieczycieli w Niemczech w pozostałych produktach OC, łącznie z odpowiedzialnością cywilną przemysłową, wyniosła 6,1 mld euro.

Informacja prasowa Concordii z dnia 19.04.2011 r.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny mieszany - jest odmianą funduszu inwestycyjnego zamkniętego. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.