X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ochrona Prawna czyli Twój osobisty Adwokat

2011-04-21 09:07 czwartek

Jak sprawa mogłaby się potoczyć, gdyby Adam K. posiadał ubezpieczenie OP?

- Gdyby Adam K. posiadał odpowiednie ubezpieczenie OP mógłby liczyć na to, że zakład ubezpieczeń nie tylko poleci mu prawnika – specjalistę, ale również pokryje koszty związane ze sprawą. Jeśli roszczenia Adama K. wynoszą ponad 200.000 zł., będzie to minimum 14.400 zł. Do tego zakład ubezpieczeń wyłoży koszty sądowe (nawet powyżej 20.000 zł. w dwóch instancjach) oraz wszelkie wydatki związane z prowadzeniem procesu (np. zaliczki na biegłych – nawet do 3000 – 4000 zł.). Poza tym Adam K. będzie miał gwarancję, że otrzyma należne świadczenia bez potrącenia „prowizji” tzw. firmy odszkodowawczej – mówi Jakub Nawracała, radca prawny Concordii.

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej to wciąż mało popularny produkt na polskim rynku, chociaż wzbudza coraz większe zainteresowanie. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że w pierwszym półroczu 2010 r. w porównaniu z tym samym okresem roku 2009 udział sprzedaży polis Ochrony Prawnej w ogólnej wartości ubezpieczeń zwiększył się z 0,36 do 0,9 proc. co oznacza, że w Polsce było ich około miliona. To niewiele, bo ponad 70% obywateli Niemiec oraz około 20% Francuzów zakupiło ten rodzaj ubezpieczenia, chroniąc się w ten sposób przed ryzykiem ponoszenia kosztów prowadzenia sporów prawnych.

O tym, jak zachęcić Polaków do ubezpieczenia Ochrony Prawnej oraz co daje taka polisa, będą dyskutować przedstawiciele m.in. Concordii oraz Rzecznika Ubezpieczonych, Naczelnej Rady Adwokackiej z udziałem mediów podczas konferencji 16 maja w Warszawie w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5. W trakcie konferencji planowanie jest wystąpienie przedstawiciela Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, Rzecznika Ubezpieczonych, Sędziego Sądu Najwyższego.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Dywersyfikacja - świadome działanie inwestora, zmierzające do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.